Blog

Ezgi Sala Tözün Astroloji

16 Mayıs Ay Tutulması ve Burç Yorumları

Herkese merhabalar, 2022'nin ilk ay tutulması 16 Mayıs Pazartesi saat 07.13’te Akrep’in 25 derecesinde gerçekleşti. Akrep, Boğa, Aslan ve Kova burçları daha çok etki alacak. 25 derece Akrep burcu ve +-5 derece yakınlarında kişisel gezegenleriniz varsa bu tutulma sizin için ayrıca önemli olabilir. Etki süresi 6 aydır.

Ay tutulması çok güçlü bir dolunay gibi işler. Öyle ki oldukça kadersel ve karmik etkilerle bırakılması gerekenleri bir şekilde bıraktırır ve sonlandırır. Açığa çıkma ve olgunlaşma enerjisi vardır. Yeniye yer açmak için, çeşitli olaylarla eskiye tutunma direncimizi kırar. 

Akrep burcundan yola çıkarak; bu sürecin önemli dönüşümlere gebe olduğunu söyleyebiliriz. Kendi karanlık yönümüz ile yüzleşme gücü bulacağız. Ancak bu değişim gücünü kendimiz için değil de çevremizi değiştirmek için kullanırsak manipülasyon enerjisini açığa çıkarırız.

Çevremizi kontrol etme isteğine kapılabiliriz. Bu da vakit kaybını getirir. Herkesi olduğu gibi kabul etmekte fayda var. Bu süreçte tutkulu, azimli ve hırslı olabiliriz ancak içimizde öfkeden volkanlar kaynayabilir. Önemli olan kızgınlığı maskelememek, açığa çıkararak dönüşümünü sağlamaktır. 

Şunu anlamalıyız ki bir akrep, kontrolü elden bırakmamak için kendini zehirleyerek öldürür ancak karanlıktan aydınlığa çıkma gücünü fark ettiğinde küllerinden yeniden doğar. 


"Dünyada görmek istediğin değişimin kendisi ol!" Mahatma Gandhi


Akrep-Boğa aksında gerçekleşen bu tutulma ile maddi konular ön plana çıkabilir, kendimizi güvence altına almak önem kazanabilir. Mal mülk sahibi olmanın yanı sıra üretim ve bunun sürdürülebilirliği gündeme gelebilir. 

Tutulmanın Güney Ay düğümü tarafında olması ve Karma Asteroidi ile birleşmesi, olayların biraz daha karmik ve zorlayıcı işleyeceğini de gösterir. Öncelikle kabulde kalarak, karşılıksız iyilikler yapmak pozitif karmayı çalıştırabilir. 

Satürn zorlayıcı etkisi bu süreçte kısıtlanmalar, yasaklar, sansür ve korku unsurları ile karşılaşabileceğimizi söylüyor. Güven ve otorite ile ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Kendimizle yüzleşme sürecinde duygusal derinliğe kapılıp depresyona girme riski olabilir. Bunu dengelemek için kendimizi yaratıcılıkla ifade edeceğimiz alanlar açmalıyız.

Mars, Jüpiter, Neptün ve Pluto’nun olumlu etkileşimi bu 6 aylık süreçte dönüşüm adına şansın ve fırsatların bizden yana olacağını söylemektedir. Cesur, kararlı, sağduyulu, iyimser, uyumlu, sezgisel ve güçlü olmamız için gökyüzü bizi destekliyor. 

Ülkemizin 5. Evinde gerçekleşen tutulma; genç nüfusu ve çocukları, ünlüleri, sanatsal ve kültürel mekanları, meydanları ve spekülatif piyasaları gündeme getirebilir. Ayrıca ülkemizin Jüpiter’i ile kavuşumu olan bu tutulma ülkeyi ilgilendiren adli soruşturmalar, akademisyenler, din adamları ve üniversiteler ile ilgili olayları önümüze getirebilir.

Öncelikli olarak yükselen burcunuza göre okumanızı tavsiye ederim. Güneş burcunuzu da okuyabilirsiniz. Bu tutulmanın kısa vadeli etkilerden çok 6 aylık uzun bir zaman dilimini kapsadığını unutmayın. Dilerim bu tutulma hepimize şifa olur. 

Koç
Giderleriniz, borçlarınız, eşinizin ortağınızın parası ve mirasınız ile ilgili önemli gelişmeler olabilir. Gelirlerinizi düzenleyerek gider dengesi kurabilirsiniz. Bitiş ve başlangıç enerjisi krizlerle dönüşüm fırsatı sunabilir. Yaşam mücadelesi sizi mistik ve okült konularda cevap arayışına itebilir. Sosyal çevreniz ile güç çatışmaları yaşayabilirsiniz.

Boğa
Eşiniz, ortağınız, en yakın arkadaşınız ve ikili ilişkileriniz ile ilgili gündeminiz olabilir. Kendinizi düşünerek hareket etmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte sosyal çevrenizden önemli destekler görebilirsiniz. Kariyer hayatınızda otorite ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

İkizler
Sorumluluklarınız, iş alanınız, evcil hayvanlarınız ve kronik sağlık sorunları ile ilgili önemli gelişmeleriniz olabilir. Hizmete kendinizi adadığınız, günlük rutininizin arttığı bir süreç yaşıyor olabilirsiniz.  Bu çalışma ile işlerinizi planlayıp düzenleme ve topluma sunma fırsatı bulabilirsiniz. Yurtdışı işlerinizde ve eğitiminizde çeşitli engellerle karşılaşabilirsiniz. 

Yengeç
Aşk hayatınız, çocuklarınız ve ilgi alanlarınız ile ilgili gündeminiz olabilir. Keyifli ve şanslı bir süreç yaşayabilirsiniz. Sosyalleşmek isteyebilirsiniz.  Giderleriniz ve borçlarınız ile ilgili zorlayıcı durumlar oluşabilir. Çeşitli eğitimler ile kendinizi destekleyerek geliştirebilirsiniz.

Aslan
Eviniz, aileniz, ebeveynleriniz ve mahremiyetiniz ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. İçinizde yaşadığınız iniş çıkışlardan dolayı bilinçaltı süreçlerinizde dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Ancak odağınız kariyeriniz ve başarılarınızda olabilir. Evliliğiniz ve ikili ilişkileriniz ile ilgili zorlayıcı etkiler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte üstesinden gelme gücünü kendinizde bulacaksınız. 

Başak
Yakın çevreniz, seyahatleriniz, eğitimleriniz, çocukluk arkadaşlarınız ve iletişim ile ilgili gündeminiz olabilir. Zihinsel yaratıcılığınız ön plana çıkabilir. Akademik kariyere, yabancı kültürlere ve yeni deneyimlere yönelebilirsiniz. İş ortamınızdaki yoğun çalışma temposu ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. 

Terazi 
Maddi konular, kazançlarınız ve güvenceniz ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eşinizin gelirleri ve miraslar ile birlikte gelir gider dengesini kurmak için adımlar atabilirsiniz. Aşk hayatınız ve çocuklarla ilişkinizde gergin sorunlar yasayabilirsiniz. Sağlık sorunlarınız ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Akrep
Tutulma sizin için oldukça önemli, radikal yaşam değişikliklerini getirebilir. Sağlığınız, dış görünüşünüz ve kişiliğiniz üzerinden bir yapılandırmaya gidebilirsiniz. Eşinize, dostunuza ve ikili ilişkilere yönelerek daha çok zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Aile içindeki sorunlar sizi zorlasa da aşk hayatınız ve çocuklarınız tarafından desteklenebilirsiniz.

Yay
Şifalanma, arınma, yalnız kalma, gizli saklı konular ve gizli düşmanlar gündeminizde olabilir. Kendi içinize dönerek hayatınız adına planlar yapabilirsiniz. Sorumluluklarınız ve iş yaşamanıza yönelmek isteyebilirsiniz. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, zihinsel süreçleriniz ve iletişim ile ilgili sorunlar yaşasanız da ailenizin desteği ile altından kalkabileceksiniz.

Oğlak
Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, sosyal dernekler ve gelecek projeleriniz ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yardımlaşma ve gönüllü işlere katılabilirsiniz. Aşk hayatınız ve ilgi alanlarınıza yönelmek isteyebilirsiniz. Maddi konularda zorlanmalara yaşasanız da yakın çevrenizden destek görebilirsiniz.

Kova 
Kariyeriniz, hedefleriniz, başarılarınız ve statünüz ile ilgili gündeminiz olabilir. Yapmak istedikleriniz ve beklentileriniz ile ilgili gelişmeler olabilir. Ailenize ve mahrem alanınıza yönelmek isteyebilirsiniz. Kendinize karşı sorumluluklarınız artsa da maddi boyutta desteklenmeniz size iyi hissettirebilir. 

Balık 
Eğitimleriniz, kişisel gelişiminiz, yaşam felsefeniz, uzun yolculuklar ve yurtdışı konuları gündeminizde olabilir. Keşfetmek ve yeniyi deneyimlemek sizin için önemli olacak. Yakın çevrenize daha çok vakit ayırmak isteyebilirsiniz. Kendi içinize dönüp yalnızlaştığınız bir süreç yaşamak sizi zorlasa da kişiliğiniz ve imajınız ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Katılımcılar Hizmetlerimiz için Neler Söylüyor?

Vermiş olduğumuz tüm danışmanlıklar ve hizmetler üzerine katılımcı yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Sitede Arayın

Kullanıcı Bilgilendirmesi

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olmadan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bültenimize Abone Ol

Lütfen bu formu gönderebilmek için tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirin

Evrensel Enerji® 2012 - 2022
Taner Tözün & Ezgi Sala Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Reiki Uyumlamaları, Reiki Eğitimi, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün, Astroloji, Astrolojik Danışmanlık, Deneysel Astroloji, Holisitk Dengeleme Çalışmaları, Psişik Okuma, Beden Kaydı Temizleme, Beden Kaydı Şifalandırma, Karmik Kontrat Temizleme, Beden Kaydı Okuma, Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa, Ezoterik Şifa, Doğum Haritası Şifalandırma, Psişik Harita Okuması, Doğum Haritasının Üzerine Çıkma
Image