Blog

Akrep Burcunda Venüsyen Güneş Tutulması

Akrep Burcunda Venüsyen Güneş Tutulması

‘‘Güneş’in sana gelmesini istiyorsan, gölgeden çık!’’ Konfüçyüs

25 Ekim 2022 tarihinde, İstanbul saati ile 13:48’de Akrep burcunun 2 derecesinde 124 no.'lu Saros ailesine ait bir Parçalı Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Tutulmalar bireysel ve toplumsal hayatlarımıza kadersel dokunuşlar yaparak değişim getirir. Güneş tutulmaları çok güçlü yeniaylar gibi işler. Hayatlarımıza yeni başlangıçlar getirir ancak öncesinde eskilerden kurtulmamız gerekebilir.

Tutulmalar belirli periyotlar halinde birbiri ile aynı etkiyi gösterir, bu periyota Saros Serisi denir. 1 Saros serisi 1280 yılda tamamlanır. 1049 yılında başlayan 124 no.'lu Saros Serisi 2293 yılında tamamlanacaktır. Bu seri her tetiklendiğinde bireysel hayatlarımızda; özellikle ilişkiler alanında büyük bir güç oluşabilir, aniden âşık olmak ve ani karşılaşmalar yaşamak etkileri görülebilir.

Önümüzdeki dönemi anlamak için 124 no.'lu Saros serisine ait tutulmalarda neler olduğunu incelemek yerinde olacaktır.

  • 31 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında ülkemizde birçok askeri ve özel uçağın düştüğüne dair haberler medyada yer aldı.
  • 14 Ekim 2004 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında Çin’de bir yolcu nehre düşerek tüm yolcuları hayatını kaybetti. Ay’a uçup yörüngesinde dönen ilk Avrupa uydusu Ay’a gönderildi. NASA insansız deneysel uçuşta hız rekoru kırdı. Tüm zamanların en çok satan Nintendo Ds piyasaya sürüldü.
  • 21 Ocak 2000 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında Windows 2000 ve Playstation 2 piyasaya sürüldü. Alaska Hava Yollarına ait bir yolcu uçağı ve Kenya Hava Yollarına ait bir yolcu uçağı düştü ve ciddi bir ölüm oranına ulaşıldı.
  • 3 Ekim 1986 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında Rus Hava yollarına ait bir yolcu uçağı düşerek yolcular ve personeller hayatını kaybetti.
  • 9 Ocak 1982 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında Florida’ya bir yolcu uçağı düşerek tüm yolcular hayatını kaybetti.
  • 22 Eylül 1968 tarihinde gerçekleşen tutulma civarında Sovyet Uzay Modülü, içerisinde canlılar ile Ay’ın çevresine dolaşıp dünyaya inen ilk uzay aracı olmuştur.
  • 19 Aralık 1946 yılında gerçekleşen tutulma civarında radyo dalgaları kullanılarak Dünya ve Ay arasındaki mesafe ölçüldü.

İstatistik Astrolojinin temel kaynaklarından biridir. Bu istatistikten hareket diyebiliriz ki; uzay ve bilim açısında gelişmelere yol açarken bazı uçak kazalarını da görmemize sebebiyet verebilir.  Ayrıca bireysel yaşantılarınızda bu tarihlerde hayatınızın nasıl değiştiğini yorumlayarak bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Ülkemizden de izlenebilecek tutulma, İstanbul saati ile 12:40’te başlayıp 15:05’te sona erecek ve maksimum evresini 13:48’de gösterecek. Ülkemize etki seviyesi %50 olacaktır. Tutulmadan en çok etkilenen ülkeler Rusya, Kazakistan, Özbekistan ve Kırgızistan olacak.  Önümüzdeki günlerde bu ülkelerde değişim adına hareketlenmeler görebiliriz.

Tutulma sabit bir burçta olacağı için etkisini geç gösterebilir fakat kalıcı olacaktır. 2 derece Akrep burcu ve +-5 derece yakınlarında kişisel gezegenleriniz varsa sizin için etkisi daha yüksek olacaktır. Tutulmadan en çok sabit burçlar olan; Akrep, Aslan, Boğa ve Kova burçları etkilenecektir.

Akrep burcunda bir Güneş tutulması tutkular, derin arzular, güç ve dönüşüm ile ilgili yeni başlangıçlar yaptırır.  Bu süreçte gölge yönünüz ile yüzleşme gücüne sahip olmalısınız. Carl Gustav Jung’a göre gölge yönünün olmadığını düşünen kişi iyi değil saftır. Bir kişi gölgesini açığa çıkarıp yüzleşebiliyor ve dönüşümü yakalayabiliyorsa o halde iyi bir insana dönüşecektir. En iyi formumuza dönüşeceğimiz tekâmül yolunda önemli bir adımdır.  Akrep burcu süreci iyi yönetilmezse kişi kendisi ile ilgili her şeyin tam olduğunu düşünüp karşısındakini değiştirmeye çalışacaktır. Bu da zamanla tatminsizliğe ve mutsuzluğa dönüşecektir.

Net olmak isteyebilirsiniz, ya hep ya hiç diyebilirsiniz. Tutkulu ilişkiler yaşayabilirsiniz. Sezgisel bilişiniz artabilir. Akrep burcu bir ankanın dönüşümü gibi küllerinden yeniden doğmak ile ilgilidir. Maddiyat aksında bulunur ve bu gücü başkasıyla paylaşır. Ekonomi gündeminde dramatik iniş çıkışlar olabilir, maddi konularda yeni kararlar alınabilir. Geri dönüşüm ile ilgili önemli adımlar atılabilir.

Venüs kavuşumlu Güneş tutulması gündeme sevgi, sanatsal yetenekler, uyum, maddi değerler ve ilişkiler konularını taşıyacak. Fakat tutulma Güney Ay Düğümü yönünde, yanan yolda gerçekleştiği ve Venüs Akrep burcunda zararda olduğu için bu konulara kayıplar, endişeye neden olabilecek olaylar, kendi isteklerine düşkünlük, açgözlülük, manipülasyon ve iradesizlik de görülebilir.

0 derece Koç’taki Jüpiter tutulmaya kadersel bir açı yapıyor. Maddi konularda huzursuz edici, öngörülemez, ani ve güçlü iniş çıkışlar meydana gelebilir. Pluto’nun zorlayıcı açısı bu süreçte güç takıntıları, manipülasyon, megalomani ve şiddetle karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Tutulmanın yönetici Mars tutulmadan kısa bir süre sonra retroya girecek. Bağışıklık sistemine dikkat edilmelidir. Mars’ın güçlü hareket enerjisi retro ile sıkışabilir ve enerjinin yanlış kullanımını görebiliriz. Ev kazalarına dikkat edilmelidir, bastırılmış öfke sinir patlamalarına yol açabilir. Yaşam enerjimizde ve savaşma dürtümüzde düşüş meydana gelebilir. Retrolar amacına uygun olarak gözden geçirme ve yeniden değerlendirme süreci olarak kullanılmalıdır. Akrep burcu üreme ve boşaltım sistemleri ile ilgili olduğu için bu süreçte bu alanlarda hassasiyetler meydana gelebilir.

Tutulma ülke haritamızın 5. Evinde Güneş’i üzerinde gerçekleşmektedir. Arabuluculuk, bürokrasi işleri, güvenlik hizmetleri, park ve bahçeler, kamuya ait kuruluşlar, turizm, çocuklar ile ilgili sosyal konular, sanatçılar, gençler ve ülkenin üst düzey yöneticileri ülke gündeminde olabilir ve bu alanlar ile ilgili yeni başlangıçlara adım atılabilir.  

Bu tutulma bireysel yaşamlarınızı 6 ay süre ile etkileyecek. Burç yorumlarını öncelikli olarak yükselen burcunuza göre okumayı unutmayın.

Koç Burcu: Tutulma ile birlikte bitişler ve yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Borçlarınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. Mistik ve okült konulara karşı merakınız oluşabilir ve bu alanlarda yeni adımlar atabilirsiniz. Miras ve ortaklıklardan kazanç elde edebilirsiniz.

Boğa Burcu: Tutulma ile birlikte evlilik ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ortak bir iş yapabilir, ilişkileriniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Karşınıza aldığınızı kişileri gözden geçirme zamanınız gelmiş olabilir. Danışmanlık alarak doğru adımlar atabilirsiniz. Tutulmanın en güçlü etkileyeceği burçlardan birisiniz.

İkizler Burcu: İş ve çalışma oramınız ile ilgili yenilikler kapıda. Sorumluluklarınız ve günlük rutin işleriniz artabilir, çalışma disiplini ve azminizin test edildiğini hissedebilirsiniz.  Kariyer ve iş yaşamınızı gözden geçirerek yeni kararlar alabilirsiniz. Evcil hayvan sahiplenebilirsiniz. Bu süreçte strese ve yoğunluğa kapılıp beden sağlığınızı ihmal etmemelisiniz.

Yenge Burcu: Sizin için yeni bir aşk kapıda olabilir ya da aşk hayatınızla ilgili yenilikçi kararlar alabilirsiniz. Çocuklarınız gündeminizde olabilir, yeni hobiler edinebilirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlar ve keyif alanlarınız ile ilgili yeni bir adım atabilirsiniz.

Aslan Burcu: Aileniz ile ilgili yeni bir gelişme yaşanabilir. Yeni bir ev gündeminizde olabilir veya yuvanızda yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Kökleriniz ve atalarınızın geçmiş yaşantısı ile ilgili merakınız artabilir. Ebeveynleriniz ile ilişkiniz ve mahremiyetiniz gündeminizde olabilir.

Başak Burcu: Yeni bir eğitim zamanınız gelmiş olabilir. Yakın çevreniz,, arkadaşlarınız, komşularınız ve kuzenleriniz ile ilgili hareketli gündeminiz olabilir. İş için seyahate çıkabilirsiniz. Zihinsel aktiviteleriniz artacağı, iletişimi yoğun olarak kullanacağınız bir süreç olabilir.

Terazi Burcu: Maddi gelirleriniz ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Para kazancınız artabilir, kazanımlarınız ile ilgili yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Güvenceniz için yeni tedbirler alabilirsiniz. Değerlerinizi korumak ve sahip çıkmak adına girişimlerde bulunabilirsiniz.

Akrep Burcu: Tutulmanın en güçlü etkileyeceği burç sizsiniz. Hayatınızı derinden etkileyecek radikal değişiklikler yaşayabilirsiniz. Dış görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. İmajınızı geliştirmek için yeni adımlar atabilirsiniz. Kendinizin ve potansiyeliniz farkına varacağınız bir süreç olacak.

Yay Burcu: Bu tutulma ile birlikte kendi içinize döneceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Hayatınızın kalanını planlama ve düzenleme üzerine yönlenebilirsiniz. Şifalanmak için yeni adımlar atabilir, spiritüelimiz, mistik ve okült konulara yönelebilirsiniz. Bu süreci rahat atlatmak için gönüllü işler yapmalısınız.

Oğlak Burcu: Yeni bir sosyal çevre, yeni bir arkadaş grubuna dahil olabilirsiniz. Dernekler ve kulüplerde etkin rol alabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirip yeni kararlar alabilirsiniz. Umutlarınız ve gelecek planlarınız adına yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz. Gönüllü yardım kuruluşlarına destek verebilirsiniz.

Kova Burcu: Tutulmanın en güçlü etkileyeceği burçlardan birisiniz. Kariyeriniz ve yaşam hedefleriniz için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Statünüz değişebilir. Evlenebilirsiniz. Hayatta istedikleriniz ve beklentileriniz adına yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.  Mesleki açıdan yeni bir girişim yapabilirsiniz.

Balık Burcu: Akademik kariyeriniz ile ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaşama bakış açınızı ve felsefenizi genişleteceğiniz uzun yolculuklara çıkabilirsiniz. Yurtdışı ve yabancı kültürlere merakınız artabilir. Yurtdışı konuları ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yenilikleri keşfedeceğiniz bir süreç olabilir.

Sevgilerimle

Ezgi Sala Tözün

 

Katılımcılar Hizmetlerimiz için Neler Söylüyor?

Vermiş olduğumuz tüm danışmanlıklar ve hizmetler üzerine katılımcı yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Sitede Arayın

Kullanıcı Bilgilendirmesi

• Bu bölüm, müşterilere/kullanıcılara ait sorumlulukları hatırlatmak amacıyla hazırlanmıştır. Evrensel Enerji® aracılığı ile hizmet alan tüm müşteriler/kullanıcılar bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
• Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.
• Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.
• Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.
• Evrensel Enerji® üzerinden alınan herhangi bir hizmet için ücret iadesi söz konusu değildir.

Destek Ol

Çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz?

→ Detaylı bilgi için tıklayın. ←

E-Bültenimize Abone Ol

Lütfen bu formu gönderebilmek için tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirin

Evrensel Enerji® 2012 - 2023
Taner Tözün & Ezgi Sala Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Reiki Uyumlamaları, Reiki Eğitimi, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün, Astroloji, Astrolojik Danışmanlık, Deneysel Astroloji, Holisitk Dengeleme Çalışmaları, Psişik Okuma, Beden Kaydı Temizleme, Beden Kaydı Şifalandırma, Karmik Kontrat Temizleme, Karma Temizleme, Karmik Temizlemeler, Karmik Kayıt Bulma, Karmik Kayıt Kütüphanelerinde Temizlik, Beden Kaydı Okuma, Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa, Ezoterik Şifa, Doğum Haritası Şifalandırma, Psişik Harita Okuması, Doğum Haritasının Üzerine Çıkma, Kanallık Mesajları, Kanallık Bilgileri, 
Image