Blog

Karın Çakrası ve Karın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Karın Çakrası ve Karın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Çakralarla ilgili yazı dizimin başrolünde 3. çakramız olan “Karın Çakrası” yer alıyor. Çakra yazılarıma gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ediyorum. İlk iki yazımda kök ve sakral çakraya değinmiştim. Bu yazımda da karın çakrasının temel dinamiklerine, insanlar üzerindeki etkinliğine, dengeli iken olması gerekenlere, dengesiz olduğunda olabilecek sorun ve rahatsızlıklara değinirken, reiki ve farklı enerji sistemleri ile karın çakramız üzerinde nasıl çalışma yapabileceğimizi sizlerle paylaşacağım.

Karın çakrası, konum olarak göğüs kafesimizin birkaç parmak altında yer alan ve konum itibariyle güneş sinir ağına yakınlığından ötürü “Solar Pleksus” olarak da isimledirilen, bir diğer bilinen ismi ile “Manipura”, 3. temel çakramızdır. Sezgiler, ham duygular, öfke, duyarlılık, kişisel gücün merkezidir. İlgili olduğu salgı bezi, pankreastır. Karın çakramızın dengeli oluşu bizleri gayretli, kendimizden emin, sakin, neşeli ve özsaygı bakımından yukarılara çıkartır. Duygularımızın daha rahat ifade edilebilmesi, problemler karşısında esnek ve rahat olarak zihni yönetebilmemiz, karın çakramızın dengeli olması ile bağlantılıdır.

Karın Çakrasının Fonksiyonları

Fiziksel Beden Sağlığı

Karın çakramız otonom sinir sistemimizi, midemizi, safra kesemizi, kalın bağırsağımızı, karaciğerimizi ve pankreasımızı yönetir. Tüm sindirim sistemimiz ile kas sistemimiz 3. temel çakramız, karın çakrası aracılığıyla yönetilmektedir. Ayrıca psikomotor beceri olarak bize işlemiş, otomatik becerilerimiz ile refleksleri yöneten 1. beynimiz bu bölgedir.

Karın çakramız, hücresel solunumu sağlar. Fiziksel beden enerjimizin parçalanma ve dağıtma organlarıyla ilişkili olduğu için, önemli bir merkezdir. Karın çakramızın dengesiz çalışmasında fiziksel bedenimizde sindirim sistemi sorunları, artrit, diyabet, hipoglisemi gibi rahatsızlıklar tezahür edebilir.

Duygular

Ateşli ve ham duygularımız bu merkezimizde kontrol edilir. Öfke, gayret, cesaret, güven, hayal kırıklığı gibi duygularımız bunların başlıcalarıdır. Neşeli, spontan sevinç durumu gibi sıcak duyguların da titreşme noktası burasıdır. Güçlü sezgileri olan dostlarımızda 3. göz çakrasından çok karın çakası daha çok önem teşkil etmektedir.

Depresyon, hayal kırıklığı, insanlara ve yaşama karşı kendimizi izole etmemiz, aşırı şüphe duyumu, uyuşukluk ve öfke, karın çakramızın dengesizliğinde ortaya çıkabilecek duygulardır.

Denge

Karın çakramız, fiziksel bedenimizin sağlıklı işlemesini ve enerji bedenlerimizin dengede durmasını organize eden bir merkezdir ve dengesizlik durumunda kaos olması kaçınılmazdır.

Çatışmalar ve Çözümleri

Karşılaşılan bir problemin yapıcı ve barışçıl şekilde, duyarlılıkla çözülmesinde karın çakramız önemli rol oynar.

Eylemler ve İrademiz

Karın çakramızın önemli işlevlerinden olan cesaret, motivasyon, güç ve mutluluk duyguları, eylemlerimizde bizi her zaman destekleyici nitelikte olacaktır. Kurduğumuz ve adım attığımız hayallerimizde, karın çakramız bize özgüven ve cesaret yönünden destekleyici duygu yönlendirmesinde bulunur. Dengede çalışan karın çakramız bize eyleme geçerken sağlıklı ve doğru kararlar verebilmemizde destekleyici olur.

Çalışmalarımızı sürekli ertelememizde, yaşama veya yaptıklarımıza karşı ilgimizin azalmasında, baskıcı bir şekide alışkanlıklarımıza söz geçirememizde, karın çakramızın çalışmasında dengesizlik olabileceğini söyleyebilirim.

Özsaygı

Karın çakramız yine dengede çalıştığı zaman, toplum içindeki bireysel alanımızda kendimizi önemli hissetmemizde, olumsuzluklara karşı set çekebilmemizde, ne olursa olsun dik durabilmemizde bizi destekler. Ayrıca iyi ve kötüyü, içsel ses olarak ayrıştırabilmemizi sağlayacak muhakeme yeteneği buradan gelir.

Ve dengesiz bozulmuş karın çakramızda sürekli olarak başkalarının sözünden, hareketlerinden etkilenebilir, onlar tarafından kontrol edilebiliriz. “Başkaları benim hakkında ne düşünür?” soruları ile beraber rahatsızlık hisseder, kendimize olan özsaygımızı kaybetmeye başlarız.

Sarı

Karın çakramız sarı ile ilintilidir. Karın çakramızı dengelemek için bu çalışmayı her zaman yapabiliriz. Uzanık veya oturur, rahat bir pozisyonda iken, karın çakramızın olduğu bölgede yoğun bir sarı renk hayal edebiliriz. Bu sarı ışığın solar pleksus bölgesinden itibaren ayaklara doğru yavaşça indiğini düşünüp, karın çakramızı tıkayan bütün blokajların sevgili dünya anaya topraklanarak aktığını hayal edebiliriz. Bu çalışmayı yapmak için herhangi bir enerji uygulayıcısı olmamız gerekli değildir, hepimiz yapabiliriz.

 

Çakralarınızı Dengeleyin

Şifa Enerjileri ile Karın Çakrasına Çalışmak

Yine şifa enerjileri ile çalışmalara geçmeden önce başka hangi yöntemleri, karın çakramızın dengeli ve sağlıklı çalışmasında kullanabiliriz, bakalım.

Güneşte vakit geçirebiliriz. Tabi bunu cayır cayır bizi eriten bir sıcağın altında çıplak bir şekilde yapmamıza gerek yok :) Doğayla iç içe de olabileceğimiz ve yürüyebileceğimiz, hatırlarsanız yürümek özellikle kök çakraya da iyi geliyordu, güneşli günleri değerlendirebiliriz. Ayrıca biraz daha aktif sporlar, karın çakramıza çok iyi gelecektir.

Kenarda duran, bitmemiş işlerimiz veya yarım bıraktığımız planlarımız varsa bitirmek için tekrar efor sarf eetmeye başlayabiliriz. Yarım kalmışlıklar, erteleme gibi negatif yönde karın çakramızı etkileyebilir. İşleyen demir ışıldar. Ayrıca hedeflerimizin olması iyidir. Tabi, hedeflerimizin tekâmül yolumuzda birer yaşama amacı olmadığını, ruhsal ilerleyişimize aracı olduğunu hep hatırlamak gerek.

Lavanta ve biberiye kokuları, solar pleksus bölgesini uyarıcı nitelik taşır.

Karşımızda, bizim için ne kadar zor gözüken durumlar ve olaylar çıkarsa çıksın, üstesinden gelebileceğimizi hatırlayarak, karın çakramıza da yardımcı olabiliriz.

Aromaterapi aracılığıyla karın çakramız için lavanta, biberiye ve bergamot yağı ile çalışma gerçekleştirebiliriz. Yine doğal taşlarla çalışmak isteyen dostlarımız kehribar, sarı topaz, kaplan gözü ve sitrin gibi taşları çalışmalarında kullanabilirler.

Şifa enerjileri, ırmak içerisine düşmüş büyük bir kaya misali, tıkanıklığın olduğu çakra blokajlarında, blokajları şifalandırır ve açar; denge sağlanır. Çakradaki blokajın kaldırılması, sadece fiziksel bedenimizi değil, ruhsal enerji bedenlerimizi de sağlıklı tutar. Şifa enerjileri ile beraber çakralara çalışmak güvenlidir, etkili ve hızlıdır.

Enerji uygulayıcısı dostlarım kendi bedenleri üzerinde çalışırken karın çakrası bölgesine ellerini koyarak çalışma yapacağı enerjinin karın çakrasındaki blokajı açması ve şifalandırması için niyet edebilir.

Aşağıdaki öneriler, genel itibariyle enerji uygulayıcı dostlarımızın yaptığı ve uyguladığı tekniklerdir. Enerjist dostlarımız kendi tekniklerini de bu öneriler ve bolca çalışma neticesinde geliştirebilir.

- Sırt üstü rahat bir şekilde uzanın. Bacaklarınızın ve kollarınızın düz olmasına dikkat edin.

- İki elinizi de solar pleksus bölgesine koyun. (İki el üst üste de olabilir, yan yana da olabilir, genel olarak ben ön vücuduma dokunarak çalışırken önce sol, üstüne sağ eli koyarım.) Dokunarak çalışırken kendisini rahat hissedemeyen dostlarım, kollarını vücuduna paralel olarak rahatça bırakabilirler

- Kanalı olduğunuz enerjiyi davet edin. Karın çakrası üzerine bir enerji kanalı ile örnek vermek gerekirse, “İMERA REİKİ KANALIM ÜZERİNDEN, KARIN ÇAKRAMIN BLOKAJLARININ AÇILMASI VE ŞİFALANMASI İÇİN AKMASINI İSTİYOR, İMERA REİKİ ENERJİSİNİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM. BU ÇALIŞMA ESNASINDA BENİ KORUYAN REHBER DOSTLARIMA VE ÜSTATLARA, BU DÜNYADA BEDENLENMEME OLANAK SAĞLAYAN VE BANA TEKÂMÜL İMKÂNI VEREN YARADAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.”, gibi bir niyet cümlesi, çalışmanızı bir enerji kanalı ile başlatmanıza yetecektir. Niyeti ettikten sonra dilerseniz şifalanmayı destekleyici nitelikte gözünüzde sarı bir renk canlandırabilir ve karın çakranızı dolan bir sürahi gibi imgeleyebilirsiniz.

5 ile 10 dakika kadar çalışmak yeterli gelecektir. Yine de enerjinin rehberliğine kendinizi bırakmanızı ve akış kesilene kadar çalışmanızı tavsiye ederim.

Karın çakrası üzerine yapacağınız çalışmalar, rüyalarınızda veya görü olarak bolca güneş ışığı görmenizi sağlayabilir.

Karın çakramız incelememizin sonuna geldik. İlk iki yazımda da bahsettiğim gibi hatırlatmak istediklerim var. Birey olarak pek çok dinamiğe sahibiz. Sürekli dengesi bozulan bir çakrada, daha köklü bir blokaj olabilir. Bu yüzden çalışmalarınızın genelini bütünsel olarak yapmanızı tavsiye edebilirim. Gelecek yazı kalp çakramız “Anahata” üzerine olacak. 

Sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum. Sevgilerimle,

Taner Tözün

www.evrenselenerji.net

- * -

Çakralarınızın dengelenmesi için profesyonel destek talepleriniz için hizmetlerimizi inceleyrin.

* * *

Kök Çakra ve Kök Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Sakral Çakra ve Sakral Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Karın Çakrası ve Karın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Kalp Çakrası ve Kalp Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Boğaz Çakrası ve Boğaz Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Alın Çakrası ve Alın Çakrasında Şifa Çalışması Yapmak

Taç Çakra ve Taç Çakrada Şifa Çalışması Yapmak

Katılımcılar Hizmetlerimiz için Neler Söylüyor?

Vermiş olduğumuz tüm danışmanlıklar ve hizmetler üzerine katılımcı yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Sitede Arayın

Kullanıcı Bilgilendirmesi

• Bu bölüm, müşterilere/kullanıcılara ait sorumlulukları hatırlatmak amacıyla hazırlanmıştır. Evrensel Enerji® aracılığı ile hizmet alan tüm müşteriler/kullanıcılar bu maddeleri kabul etmiş sayılır.
• Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.
• Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.
• Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.
• Evrensel Enerji® üzerinden alınan herhangi bir hizmet için ücret iadesi söz konusu değildir.

Destek Ol

Çalışmalarımıza destek olmak ister misiniz?

→ Detaylı bilgi için tıklayın. ←

E-Bültenimize Abone Ol

Lütfen bu formu gönderebilmek için tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirin

Evrensel Enerji® 2012 - 2023
Taner Tözün & Ezgi Sala Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Reiki Uyumlamaları, Reiki Eğitimi, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün, Astroloji, Astrolojik Danışmanlık, Deneysel Astroloji, Holisitk Dengeleme Çalışmaları, Psişik Okuma, Beden Kaydı Temizleme, Beden Kaydı Şifalandırma, Karmik Kontrat Temizleme, Karma Temizleme, Karmik Temizlemeler, Karmik Kayıt Bulma, Karmik Kayıt Kütüphanelerinde Temizlik, Beden Kaydı Okuma, Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa, Ezoterik Şifa, Doğum Haritası Şifalandırma, Psişik Harita Okuması, Doğum Haritasının Üzerine Çıkma, Kanallık Mesajları, Kanallık Bilgileri, 
Image