Blog

KEŞM Günlükleri 5 - Temiz Bağlantı

KEŞM Günlükleri 5 - Temiz Bağlantı

Bireysel meditasyonlarımızda, çalışmalarımızda, içsel sesimize kulak verdiğimiz ve rehberlik almaya çalıştığımız zamanlarda kurduğumuz bağlantının ne kadar kendimizle ne kadar kendimiz dışıyla olduğunu hiç düşündünüz mü? Yine katıldığımız toplu meditasyon ve çalışmalarda enerji alan temizliğimiz ne kadar önemli olabilir? KEŞM Günlükleri yazı dizimizin bu bölümünde, enerji alanımızın temizliğinin bireysel ve toplu çalışmalara etkisinden; yüksek benliğimize içli dışlı olmaya çalışırken hangi faktörlerin etken olabileceğinden bahsedeceğim.

İnsanların çeşitli spiritüel pratikleri uygulama motivasyonlarının arkasında genel olarak görünmeyenin perdelerini aralamak olduğunu söyleyebilirim. Madde dünyasında maneviyatın varlığını deneyimleyerek görme isteği, olanı ve biteni anlamlandırma isteği ve ruh diye tabir edilen özle bağlantı kurma isteği özellikle hayatı anlamaya çalışan meraklı araştırmacıların keşif yolculuğuna çıkma bahanesidir. Bu yolculukta da denenebilecek, uygulaması yapılabilecek pek çok yöntem ve pratiğin olması da cabası…

Evet, pek çok pratik ve yöntemden bahsedebiliriz ama baktığımız zaman bu pratikler herkesin stabil şekilde aynı deneyimi yaşamasını sağlayamıyor. Bu durum uygulanan pratiğin yetersizliğinden mi kaynaklanıyor? Uygulayan kişiler yanlış bir şeyler mi yapıyor? Ya da?

Bireysel dinamikler ve kayıtların kişiye özel oluşu, bu tür çalışmalardaki etkilerin göreceli olmasına sebebiyet veren unsurlar. Bir önceki yazılarda beden kayıtlarımızın bu enkarnasyonumuzun çerçevesini ne denli etkilediğinden bahsetmiştim. Bu çerçeveleme, haliyle bu tür spiritüel pratiklerle olan deneyimimize de etki etmekte.

Mesela yönlendirmeli bir meditasyona katıldınız. Meditasyonu yaptıran kişi kapattırdı gözlerinizi, sizi önce bir güzel kıvama getirtti verdiği telkinlerle, sonra sizi yukarılara çeşitli alemlere çıkarttı. Bir yerdesiniz dedi, bir şeyler görün dedi, şöyle bir varlık / rehber / bir şey var dedi, ona sorun dedi, görün dedi, dedi derken öyle böyle 20-30 dk sonra geldiniz kendinize.

Bu meditasyona katılan kişilerde ortak deneyimler mutlaka söz konusu oluyor. Herhangi bir yönlendirme yapılmamasına ya da bir konuya dair bilgi verilmemesine karşın mesela gittikleri yerle ilgili kolektif olarak ortak cevaplar, niteliği ifade edecek geri bildirimler verilebiliyor.

Özellikle görsel tarafta açık kişiler bu tür meditasyonlardan ekstra keyif alıyorlardır. Bir de hangi yönlendirme gelirse gelsin, çalışmaya uyum sağlayamayan ve bir şey göremeyen dostlar var. Ahmetler meditasyonda bir şeyler görürken neden Mehmetler bir şey göremiyor, bunun belirleyici unsurları neler bundan bahsetmek istiyorum, sonrasında olayı daha da farklı bir yere bağlayacağım.

Hepimiz özellikle tekamülümüze uygun olabilecek nitelikte potansiyellere sahip bir şekilde bu dünyaya enkarne oluyoruz. Geçtiğimiz yazılarda da belirttiğim gibi bu hayat yolumuzu şekillendiren kayıtlarımız bu bireysel özellik ve dinamiklerimize de etki edebiliyor. Elbette bunların arka planında değişik karmik sebepler, karmik negatif etkiler de etmen. Geçmiş hayatlarımızda yediğimiz naneler çerçevesinde, alanımızdan temizleyip kaldırmadığımız takdirde bir sonraki enkarnasyonlarımıza etki edebilecek sorunlu durumlara sahip olabiliriz. Bu tür etkiler bizim kendi ruhsal bütünlüğümüze ulaşmamızı baltalayabileceği gibi, sezgisel potansiyellerimizi köreltebilir ve hem içeri hem yukarı açılan pencereden bir şey göremememize sebebiyet verebilir. Bu durumda sadece şu olmuştur diyebilmek çok doğru değil. Çünkü herkesin bu dünya okulunda her daim kendisine has bir yolu oldu ve olmaya devam da ediyor.

Kendimle alakalı, özellikle sezgiselliğimle ilgili bir örnek vereceğim. Özellikle 2017’den bu yana 999 sistemleri ile bu konuda kendi üzerimde epey çalışma gerçekleştirdim. Hissiyat konusunda gerçekten iyi bir konuma geldim ama bir noktada bu gelişimimin de durduğunu görüyordum. Arka planda bunu engelleyebilecek ne olabilir diye düşündüğümü söyleyebilirim. Farklı sistemlerle de yaptığım çalışmalarla parça parça potansiyelimin üstüne katıyordum ama bir şey vardı. Kendi beden kayıtlarımda, içeriğinden çok bahsedemeyeceğim, özellikle sezgisellik konularında cezalı olmama sebebiyet verecek kötücül karmalarımın çıktığını ve hem kefaret karşılığı temizlemeler hem de düzenlediğimiz kolektif ışık yolundaki çalışmalar karşılığı bu durumun yaptığımız seanslarla dönüştüğünü söyleyebilirim.

Buna benzer yine bazı örnekleri de yine başkalarıyla yaptığım KEŞM çalışmalarında da gördüm. Bu sebeple özellikle konu odaklı reiki sistemleriyle çalışıyorsanız (ilişkiler, finansal, sezgisel vs. gibi) ama tam randıman alamadığınızı düşünüyorsanız, o konuyla alakalı daha derinlerde dönüştürülmesi gereken daha köklü bir potansiyeliniz olduğu çıkarımına varabilirsiniz. Kullandığınız enerjiler yine size sunabileceği en yüksek katkı yolunda işlemeye çalışır ama tıkalı bir borudan akan su gibi düşünün, siz musluğu sonuna kadar açtınız ama bir noktadan sonra seviye hep aynı olacak şekilde akmaya devam ediyor.

Az önce Ahmetlerle Mehmetlerin neden birbirinden farklı deneyimler elde ettiğine değindik. Tekrar yönlendirmeli meditasyon tarafına geri dönelim çünkü burası üzerinden bu sefer daha ciddi bir konudan bahsedeceğim.

Bazı pratik ve uygulamalarda enerjisel korunmanın çok ön plana alınmadığına şahit oldum. Mesela bu tür yönlendirmeli bir meditasyonda ne bu meditasyonu düzenleyen kişi ne de katılan kişiler herhangi bir koruma yapmadan oradan buraya gezip durdular.

Özellikle yurtdışında yaşayan ve regresyon yaparak kişilere seanslar düzenleyen ve yukarıda örnek verdiğim türde bolca meditasyon yaptıran bir kişiden örnek vereceğim ve özellikle negatif tesirleri anlattığım yazıda da değindiğim bazı konulara tekrar değineceğim.

Tabi ki niyetim hiçbir şekilde korku enerjisi yaymak değil ama bu tür meditasyonlarda, reiki sistemleri ile yapılan enerji çalışmalarından farklı bir dinamik söz konusu. Reiki türü sistemlerle yapılan çalışmalarda, katılımcılar çalışmayı yapan kişi aracılığıyla tek tek ilgili enerji kanalına bağlanır ve kendileriyle alakalı olacak şekilde bu akışa dahil olur. Katılımcı kişiler üzerinde herhangi bir negatif durum söz konusu olsa bile bir katılımcı diğer katılımcıyla bağ kurmadığı için topluluğa herhangi bir etkisi söz konusu olmaz. Özellikle kendi düzenlediğim çalışmalarda önce kendim sonra da katılacak herkes için ekstradan koruma yapar, buna uygun enerjileri de topluluk için çalıştırırım. Şimdi yönlendirmeli meditasyonlarda süreç farklı işliyor. Çalışma boyunca katılımcılar, yönlendirici vesilesiyle bir alan oluşturuyor ve onun sesini ve komutlarını takip ediyor ve gerektiğinde çeşitli şeyler için bazı izinler veriyor. Bu tür meditasyonlarda katılımcılar şahsi olarak koruma yapmıyorsa ya da meditasyonu düzenleyen kişi topluluk için bir koruma yapmıyorsa, çalışmaya katılan yüzlerce – binlerce insanın enerji alan bütünlüğüyle alakalı bazı sıkıntılar doğabilir. Hatta çalışmasına göre bir yere astral – bilinç projeksiyonu vesilesiyle gidiliyorsa bu sıkıntılara ekstralar eklenebilir.

Negatif tesirler yazımı hatırlayın. Geçmiş yaşamlardan kaynaklı olabileceği gibi bu hayattaki yaptıklarımız veya yaşadıklarımızdan dolayı enerji alanımızda negatife geçiş sağlayacak kapı / portal / vorteks bulunabilir. Böyle bir meditasyonda bile sadece böyle bir kapının olması ciddi bir şey. Topluluğun oluşturduğu alanda başka kişilerin alanlarına salça olmak için harika bir etkinlik! Yapılan çalışma bir yere gitmeyi içeriyorsa ve yine katılımcılar arasında özellikle gidilen yerle ilgili bir farklı tetik mekanizmaları mevcutsa, bu sefer direkt topluluğu etkileyecek şekilde değil ama durduk yere kendisiyle alakalı zorlayıcı enerjilerin açığa çıkmasına sebebiyet verecek durumlar tezahür edebilir.

Hadi herkesin enerji alanı tertemiz, maşallah, bir boyutta bir görevli varlık var ona gidilecek. Şayet hiç koruma yapmadan dümdüz kişiyi sadece gevşetip onu belli kata çıkmaya yönlendirmek, katılımcıların enerji bütünlüğünü tehlikeye atacak bir duruma davetiye çıkarıyor. Bu tür projeksiyon esnasında, şayet kişiler gerçekten böyle yüksek titreşen ustalar değilse, enerji alanları psişik ataklara yolculuk esnasında açık hale geliyor.

Bu yukarıda bahsettiğimiz kişinin çalışmalarına bir dönem Ezgi katılıyordu, canlı yayında insanlara bu tarz uygulamalar yaptırıyordu. Tabi Ezgi’de koruma enerjileri var, ben özellikle çalışmaya geçeceği zaman açmasını telkin ediyordum. Son katıldığı çalışmada, çalışmayı düzenleyen kişi kendisini rahatsız ve zorlanmış hissettiği için kibarca çalışmayı sonlandırdı. O sıralar KEŞM ile Ezgi çalışma yapmıyordu, eğitimini almamıştı. Bir durum olduğunda ben ona seans açıyordum, alanına bakıyordum. O katıldığı meditasyondan sonra biraz enerjisel olarak alanında sorun ve psişik atağa maruz kalmış gibi hissettiğinden ona çalışma açtım. Gelen bilgi akışı da katıldığı meditasyonda gittikleri yerde aldığı saldırıdan kaynaklı alanına pek çok negatif tesir girdiğine yönelik oldu. Bu tür canlı meditasyonlara iştirak edecekseniz, kendi alan bütünlüğünüzü korumaya almak için uygun korumalar yapmanızı tavsiye ediyorum.

Aslında canlı meditasyonlar üzerine daha bahsedebileceğimiz pek çok şey var, muhtemelen onlar KEŞM Günlüklerinden sonraki yazılarda ışık ve karanlık üzerine yazacaklarımız içinde olacak. Çünkü arka planda işleyen bazı hususlar var ki, evren sevgiden ibarettir gerçekliğinden daha da öte, bunlar da sırası gelince paylaşılacak bilgiler… Pandemide on binlerce kişiyi canlı olarak toplayabilmiş bir astroloğun reptillerden özür dilettiği bir meditasyona denk gelmiştik misal, bazen kişiler de bilinçsiz bir şekilde farklı enerjilerin etkisinde hareket edebiliyor. Birey olarak enerji alanımızın temizliği tam da bunun için önemli, özellikle belli bir kitleye ulaşan biriysek.

Tabi ki bireysel olarak alanımız ne kadar temizse, yüksek benlik olarak tabir edeceğimiz ruhsal tarafımızla ve ruhsal rehberlerimizle kuracağımız bağlantı da o kadar sağlıklı olabilir. Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa Metodu (KEŞM) ile yaptığımız çalışmalar vesilesiyle Ezgi ile gördük ki, bilgi akışı konusunda manipüle olmamıza sebebiyet verecek onlarca karma ve kayda sahip olabiliyormuşuz.

Karmalar ve karmalardan kaynaklı alanımızdaki tesirler, bu karmalara ait versiyonlarımız ya da arketip enerjilerimiz, alanımızdaki negatif varlık ve enerjilerle alakalı portal / vorteks / geçiş kapıları, farklı zaman boyutlarında farklı enkarnasyonlarımıza yapılmış ya da bizim yaptığımız büyülerden veya işlemlerden kaynaklı etkiler ve varlık türleri gibi, hepimizin yüksek benliğimizle bağlantı kurmaya çalışırken direkt ya da dolaylı parazit etki sağlayabilecek potansiyellere sahip olabileceğimizi söylemek isterim. Bu manipülasyonlar bizi bir karar almaya yönlendirebilir, bir olay karşısında verdiğimiz tepkinin farklı olmasına sebebiyet verebilir ya da kendimizle yaptığımız spiritüel çalışmaları etkileyebilir.

Rehberlik aracı olarak kullanılan ve benim de yıllardır severek kullandığım sarkaç / pandül uygulamalarından örnek vereceğim. Bir sarkacı kullanmak için, onla vakit geçirmek ve saf niyetle yüksek benliğimize uyumlanmasını istemek ve çalışma etiği içerisinde sorular sormak kaydıyla kullanmak mümkündür. Yine Spiritüel Sarkaç diye tabir edilen bir çalışma disiplini bulunmakta. Bu pratikler yüksek benliğe bağlanılarak yapılan pratikler ama biz KEŞM ile yaptığımız çalışmalarda görüyoruz ki, yaptığımız çalışmalarda çalışma yaptığımız konu, alanımızdaki güçlü bir negatif versiyonumuzun işine gelmediği zaman bilgi akışına ve yönlendirmeye müdahale edip kişiye gerekli çalışmayı yaptırtmayabiliyor. Yine alanda geçmiş enkarnasyonlara ait bir büyünün açığa çıkması, o büyüye ait görevli varlıkların parazit etkisiyle engellenebiliyor. Ayrıca potansiyel olarak herkesin yüksek benliği bir kanala bağlanmadan şifa çalışması yapmak için yeterli ruhsal deneyime sahip olamayabiliyor ve ortada bir kanallık yokken kişi farkında olmadan kendi yaşam enerji bütünlüğünü bozacak şekilde çalışma yapabiliyor. Elbette bir taraftan yüksek benliğimizin tüm enkarnasyonlar boyunca geçirdiği deneyimler dolayısıyla vereceğimiz komut çerçevesinde bazı işlemler yaptırmak mümkün ama kişi üzerinde çalışan bu tarz negatif manipülasyon etkileri, bir yandan çalışmaların da niteliğini düşürebilmekte.

Sarkaç, rehberlik almak adına kullanılan yöntemlerden bir tanesi nihayetinde. Böyle herhangi bir araç kullanmadan da çeşitli uygulama ve pratiklerle kişiler bilgi alabilir, bir alana bağlanabilir, görebilir, işitebilir; ama bilinmeli ki yukarıda saydığım tesir potansiyelleri burada da mevcut. Kişinin sezgisel yapısı iyi olması, onun yüksek benliğine ya da üst seviye boyutlardan mesaj aldığını göstermez. Kişi, evrendeki bu işleyişten haberdar değilse sapla samanı ayırma konusunda zorlanmaya başlar ve akabinde durum obsesyon durumlarına doğru evrilebilir. Keza özellikle üslubuyla kaba davranan, yargı dağıtan ve felaket tellallığı yapan, sadece kendi gerçeklerinin doğruluğu konusunda sert bakış açıları olan birtakım insanlar bu duruma örnektir. Elbette teknoloji vesilesiyle iyi niyetlerle takip edebildiğimiz bu insanlar, kitleleri yanıltıcı yönlendirebilmekte. Takip ettiğiniz kişiler için bilinç ve vicdan süzgeci kullanmanızı önerebiliriz.

Alanımızdaki bu tür tesirleri temizledikçe, kendi ruhsal tarafımızla olan bağlantımız daha sağlıklı ve net olmaya başlar. Kişinin alacağı bilgi akışı direkt çözüm odaklı ve fayda maksatlı olur.

Mesela kendi başınıza bir meditasyon yapacaksınız, yüksek benlikle bağlantı üzerine pek çok uygulama bulabilirsiniz. Böyle bir meditasyonda bir bağlantı kurmanız olasıdır, bu gerçekten kendi yüksek benliğinizle bir bağlantı olabilir. İşin içine egonuzu okşayacak görüntüler, bilgiler ve olaylar girmeye başlarsa burada bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz. Yüksek benliğimizin varlığı zaten huşu ve ilham vericidir. Ortada bir yargı, kıyas, üstünlük hissi varsa bağlantının manipüle edildiğini ayırt edebilirsiniz. Bu tür çalışmalarda ne kadar kendi başınıza meditasyon yapsanız da lütfen enerjisel olarak korunma konusunda bir şeyler yapın.

Dünya harika bir okul, hepimizin kendimize has özellikleri ve güzellikleri var. Işığın yolunda olmayı seçin, ışık yolunda yürüyün. Bu yolda, daha farkındalıklı yürümek bizim elimizde. İşte o zaman kendi özünüzle olan bağlantınıza yönelik dönüşüm ve şifa kapıları size daha görünür olacaktır.

Bir sonraki yazıda atalar konusuna değinirken, bu konular üzerine yapılan çalışmalarda regresyon, aile dizilimi gibi uygulamaların göz ardı edilen unsurlarından bahsedeceğim.

Sevgiyle kalın.

Taner Tözün,

26 – 27 Mayıs 2022

Katılımcılar Hizmetlerimiz için Neler Söylüyor?

Vermiş olduğumuz tüm danışmanlıklar ve hizmetler üzerine katılımcı yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Sitede Arayın

Kullanıcı Bilgilendirmesi

Evrensel Enerji® içerisinde yer alan kurs, uyumlama, paylaşım, çalışma veya blog yazılarının hiçbiri, doktorunuzun size önereceği tıbbi teşhis, tedavi veya bakımın yerine geçmez.

Evrensel Enerji®, hastalık teşhisinde bulunmaz, ilaç tavsiye etmez veya doktorunuzun tedavisine müdahale etmez. Şu anda doktorunuzun reçetelediği ilaçları alıyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi olmadan ilaçlarınızı kullanın. Tıbbi durumunuzla ilgili herhangi bir endişeniz varsa, lütfen öncelikle doktorunuzla konuşun. Evrensel Enerji® üzerinde yer alan herhangi bir bilgiyi ve öğretiyi kullanarak kendinizi tedavi etmeyi tercih ederseniz, bu sizin sorumluluğunuzdur.

Evrensel Enerji®, bu sitede yer alan herhangi bir bilginin, eğitimin, uyumlamanın, öğretilerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Bu sitedeki sağlıkla ilgili bilgiler ve paylaşımlar yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve profesyonel tıbbi veya sağlık bakımı tavsiyesinin yerine geçmez. Danışmanlık hizmetleri bu koşulda gerçekleştirilmektedir. Enerji şifası ve uygulamaları, herhangi bir sonucu garanti etmez ve sonuçlar kişiye göre değişebilir.

E-Bültenimize Abone Ol

Lütfen bu formu gönderebilmek için tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirin

Evrensel Enerji® 2012 - 2022
Taner Tözün & Ezgi Sala Tözün
Telif Hakkı ©
Evrensel Enerji® markası Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillidir ve tüm hakları saklıdır. Bu platformda yayınlanan yazıların tarafımızdan aksi belirtilmedikçe 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
Evrensel Enerji Etiket Bulutu
Reiki, Usui Reiki, Kundalini Reiki, Şambala, Karuna Reiki, İmera Reiki, Seichim, Tara, Kozmik Birlik, GMA, Gümüş Mor Alevi, St. Germain, Altın Üçgen, Çakra Dengeleme, Çakra Temizleme, Çakra Açma, Çakra, Çakralar, Aura, Aura Dengeleme, Aura Temizleme, Aura Açma, Mental Beden, Astral Beden, Eterik Beden, Enerji Temizliği, Enerji Dengeleme, Mekan Temizliği, Sihir Temizleme, Sihir Bozma, Büyü Temizleme, Büyü Bozma, Enerjisel Koruma, Enerjisel Kalkan, Uyumlama, Enerji Uyumlaması, Enerji Uyumlamaları, Online Uyumlama, Online Usui Reiki, Online Reiki, Reiki Uyumlamaları, Reiki Eğitimi, Enerji Uygulayıcılığı, Holistik Şifa, Bütüncül Şifa Çalışması, Bilinçaltı Çalışmaları, Bilinçaltı Uygulamaları, Bilinçaltı Dili, Ses Masajı, Ses Şifa Teknikleri, Mandala, Mandala Atölyesi, Mandala Atölyeleri, Mandala Eğitimi, Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçu, Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Spiritüel Danışmanlık, Enerji Danışmanlığı, Bolluk Çalışması, Bolluk Şifalandırma, Bereket Çalışması, Bereket Şifalandırma, Para Yollarını Açma, Bolluk Bereket Çalışması, Bolluk Bereket Şifası, Ruh Eşi, Ruh Eşi Çekimi,Linda Colibert, Daelyn Wolf, Hari Andri Winarso, Mariah Windsong, Manuela Fasoli, Scion, Lavinia Sina Szendrei, Ramon Martinez Lopez, Gaby Solina Grill-Mitterhofer, Enerji Sistemleri, Reiki Sistemleri, Reiki Çeşitleri, 999, 999 Frekansı, Yüksek Şifa Enerjileri, Melek Enerjileri, Spiritüel Rehberlik, Spiritüel Şifa, Kozmik Şifa, Ücretsiz Çalışmalar, Ücretsiz Şifa Çalışmaları, Şifa Çalışmaları, Türkiye Meditasyonu, Dünya Meditasyonu, Reiki Meditasyonu, Maji Çalışmaları, Kendini Keşfetme Çalışmaları, DNA Aktivasyonu, Kundalini Aktivasyonu, Kundalini Aktifleştirme, 3. Göz, 3. Göz Aktivasyonu, Sezgileri Güçlendirme, Psişik Yetenekleri Açma, Psişik Yetenekleri Şifalandırma, Karma, Karmik Temizlik, Karma Şifası, Karmanızı Dönüştürün, Mantralarla Çalışma, Enerjinizi Yükseltin, Enerji Alanınızı Güçlendirin, Titreşimlerinizi Yükseltin, Yaşamınızı Dönüştürün, Büyüklere Masallar, Masal Terapi, Masal Geceleri, Hikaye Anlatıcılığı, Kendi Hikayenizi Oluşturun, Yaşamınıza Yön Verin, Tekrar Bağlantı, Plaides, Playdes, Pleaides, Arcturus, Sirius, Taner Tözün, Ezgi Sala Tözün, Astroloji, Astrolojik Danışmanlık, Deneysel Astroloji, Holisitk Dengeleme Çalışmaları, Psişik Okuma, Beden Kaydı Temizleme, Beden Kaydı Şifalandırma, Karmik Kontrat Temizleme, Beden Kaydı Okuma, Kolaylaştırıcı Ezoterik Şifa, Ezoterik Şifa, Doğum Haritası Şifalandırma, Psişik Harita Okuması, Doğum Haritasının Üzerine Çıkma
Image